Close

Co prožívám, když cítím strach?

Včera jsem měl silné pocity strachu. Když cítím strach, projevuje se to různě, někdy mrazením v podbřišku, jindy „balvanem“ v břiše, nebo třeba „knedlíkem“ v krku.

Včera jsem to intenzivně cítil v oblasti podbřišku, úzkostí v hrdle a stažením až křečí v zádech. Může to být kombinace více příčin, mě se výrazně objevil

„strach z nedostatku“.

Neboli „co bude, když nebudou přicházet zakázky a skrze ně peníze“. Pro mě velmi silný strach, který se mi v různých podobách objevuje už dlouho.

Nyní je optimální období uvidět ho naplno, vytáhnout ho na světlo. V první fázi jsem jen uznával, že ho cítím a děkoval za to. Zní to možná zvláštně, naučil jsem se však, že co odmítám, čemu se bráním, to sílí. Obtížněji pak rozeznávám, co mi to přináší za zprávu.

Nejprve jsem měl potřebu „něco udělat, aby peníze mohly přicházet“. Udělal jsem tedy „nějakou akci“. I tak přišel pocit, že „nevím co s tím, nevím kudy kam“.

Nechal jsem to být a šel se projít. Uznával jsem, že se tak cítím. Děkoval za příležitost, uvidět „TO“, pozorovat. Po nějaké době stažení ustoupilo, objevil se vhled.

„Cítíš strach, protože nedůvěřuješ.“ Nedůvěra v moudrost života, v hluboký smysl všeho, co prožívám, co se děje. Pro mne i pro celek. Uvědomil jsem si a uznal, že vše co se nyní děje má svůj hluboký smysl, který třeba nemusím zcela chápat či být v určitou chvíli schopen uvidět.

Mohu důvěřovat. A ujasňovat si sebe. Večer ještě probíhalo stažení v těle a dílčí uvědomění. Uznal a poděkoval jsem i za to a nechal to BÝT..

Dnes ráno jsem vstal a cítím se volněji, radostněji, příjemněji. Objevily se i nové poptávky a možnosti 🙂

Cítím vděčnost.

2 Comments on “Co prožívám, když cítím strach?

Úžasně napsané 💗 děkuji, je to přesně tak.. Vědomé 👌

Odpovědět
aleszichcz
27.3.2020 na 9:31

Děkuji Lenko za Vaši reakci, je to pro mne velmi cenné! 🙂

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *